פודקסטים בנושא אנגיודמה תורשתית

פודקסטים בנושא אנגיודמה תורשתית

אנגיואדמה: פנים רבות לה

מוזמנים.ות להאזין לשיחה עם ד"ר אביב טלמון, מומחה לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית מהמרכז הרפואי הדסה עין כרם, שעוסקת בסוגיה השונים של אנגיואדמה.

אנגיואדמה תורשתית וגיל ההתבגרות

אנגיואדמה תורשתית (Hereditary Angioedema) היא מחלה נדירה, שהביטוי העיקרי שלה הוא בצקות פתאומיות שעשויות להופיע באזורים שונים בגוף כמו הגפיים, הבטן והפנים. כשהבצקת באזור הגרון, ההתקף עשוי להיות מסכן חיים.

אנגיואדמה תורשתית: מפסיקים עם הבושה

מוזמנים להאזין לשיחה נדירה עם ד"ר איריס לייבוביץ נשיא (PhD), אחות שהתמחתה לאורך השנים בתמיכה וטיפול בחולי אנגיואדמה תורשתית (HAE) ועובדת במערך לאלרגיה, אימונולוגיה ואנגיואדמה תורשתית בבית החולים "ברזילי", אשקלון. 

מוזיקה והבריאות שלנו

מוזמנים להאזין לפודקאסט נוסף מבית Med.Talk בו אנו מארחים לשיחה מרתקת את מיכל זגון-רוגל, מנהלת קשרי החוץ של טקדה ומרצה בנושא מוזיקה ובריאות.

שיחה עם יהודית כץ על אושר ומחלות כרוניות

מהו אושר? מה צריך לעשות בכדי להרגיש מאושר?
האם אפשר להיות חולה במחלה כרונית ועדיין להיות - מאושר? מסתבר שכן!

מדברים ומתרגלים מיינדפולנס עם יהודית כץ

מוזמנים להאזין לשיחה עם יהודית כץ, פסיכולוגית המתמחה בחשיבה חיובית ומי שהקימה את הפודקאסט הפופולרי - "חושבים טוב".

פרק 1 מה זה מיינדפולנס?

אימון של המוח בשיטת מיינדפולנס (קשיבות) נחקר ונמצא כיעיל ביותר לשיפור איכות החיים ורווחתם הנפשית של המתמודדים עם מחלות וכאב כמו קרוהן או קוליטיס כיבית.

פרק 2 הקדמה

הסדרה פותחה במיוחד עבורכם, חולים בקרוהן או בקוליטיס כיבית, במטרה ללוות אתכם לאורך הטיפול, בזמן קבלת טיפול או זמן אחר, על מנת להקל על התמודדות עם הקושי והכאב במפגש עם מחלתכם.
התרגול מתאים גם לבני המשפחה, שאינם מתמודדים עם מחלה בגופם ומכוון להקלת מתח, פיתוח גישה מיטיבה ומכילה.

פרק 3 הרפייה ורוגע

תרגול מיינדפולנס (קשיבות), במיוחד עבור מטופלים הסובלים מקרוהן או קוליטיס כיבית, מומלץ להפחתת לחץ מתח וחרדות.

פרק 4 נשימה

מיינדפולנס (קשיבות) איננה מהווה תחליף לטיפול התרופתי, אלא גישה תומכת. שינוי הגישה המתפתח עם התרגול, עשוי להפחית משמעותית תופעות כגון חרדה ואי שקט ויש לו השפעה מיטיבה על התחושה של רמת הכאב הנלווה למחלה, כבר לאחר שבועות ספורים של תרגול עקבי.

פרק 5 גוף אנרגטי

נמצא במחקרים, כי טיפולי גוף ונפש – דוגמת מיינדפולנס – תורמים לשיפור במדדים פיזיולוגיים. כך, חוקרים רבים קובעים כי טיפול המשלב גוף ונפש עשוי להציג יתרונות לטווח ארוך לחולים בקרוהן, בכל הנוגע לסימפטומים של המחלה עצמה. 

פרק 6 קבלה והפסקת המאבק

אימון של המוח בשיטת מיינדפולנס נחקר בארבעים השנים האחרונות במחקרים רבים, שכללו קבוצות חולים שונות, ביניהן קרוהן וקוליטיס כיבית, והוכח כיעיל ביותר לשיפור איכות החיים ורווחתם הנפשית של המתמודדים עם מחלות וכאב.

פרק 7 הכרת הטוב

תרגול מיינדפולנס (קשיבות) מסייע להתמודדות עם קושי מכל סוג. מוזמנים לתרגל יחד.

פרק 8 התיידדות עם עצמי

אימון של המוח בשיטת מיינדפולנס (קשיבות) נחקר ונמצא כיעיל ביותר לשיפור איכות החיים ורווחתם הנפשית של המתמודדים עם מחלות וכאב כמו קרוהן או קוליטיס כיבית. 

המידע מועבר מטעם חברת טקדה ישראל בע"מ

גולש/ת יקר/ה המידע והתכנים באתר נועדו להרחיב את הדעת ולשמש כמידע כללי בלבד. תכנים אלו אינם מהווים חוות דעת, עצה מקצועית או תחליף להיוועצות ישירה עם איש מקצוע מתאים באשר לטיפול הנדרש ואינם המלצה לנטילת תרופה כזו או אחרת.

C-ANPROM/IL//0196, C-ANPROM/IL//0194, C-ANPROM/IL/TAKH/0003, C-ANPROM/IL//0211, C-ANPROM/IL//0198, C-ANPROM/IL//0193, C-ANPROM/IL//0192 C-ANPROM/IL//0195,

שאלון HAE אפליקציית myHAE להורדה