חולים מספרים

משפחת קפלינסקי

  • טקדה
  • 09.05.2024
  • סושיאל:

 

 

תכירו את משפחת קפלינסקי המהממת:

 

אבא שרון ואמא דינה, הורים לארבעה ילדים: נועם, טליה והתאומים איתן ואייל שארבעתם כמו אביהם, שרון מאובחנים עם אנגיואדמה תורשתית מסוג 1 (חסר בחלבון C1-INH)

 

שרון אובחן בגיל 8 אם כי בזמנו, לא הכירו את המחלה ולא ידעו איך לטפל בה. לכן, שרון מצא את עצמו רוב ילדותו מאושפז בבתי חולים מטופל בעזרת טיפולים ישנים שהיו פחות אפקטיביים עבורו, והוא אף חווה אירוע מסכן חיים בעקבות כך.

 

לשמחתם של משפחת קפלינסקי, עולם הרפואה התפתח מאוד בשנים האחרונות ומצבם של חולי אנגיואדמה תורשתית שונה משמעותית מזה שהיה בעבר. כיום קיימים טיפולים מניעתיים שיכולים למנוע את התקפי האנגיואדמה ומאפשרים למטופלים לחיות חיים רגילים.

 

משפחת קפלינסקי חובבת ספורט ונוהגת לשחק כדורגל, כדורסל, טניס וכל ספורט אפשרי. כמו כן, שרון ובתו טליה מעידים על עצמם שהם אוהבים לעסוק באומנות. בימים אלו, טליה נערכת לקראת גיוסה הקרב ובא ולוקחת חלק בקבוצת כושר קרבי. נועם הגאון, מסיים תואר ראשון במחשבים, והתאומים אייל ואיתן בני ה12 פעילים בתנועת הצופים.

 

המסר של שרון למאובחנים באנגיואדמה תורשתית:
"יש המון מקום לאופטימיות, כי ההתקדמות בטיפול הרפואי בשנים האחרונות מדהימה.
יש טיפולים יעילים שמאפשרים חיי שגרה מעולים אשר מעלים את איכות החיים במאת האחוזים. במקרה שלי, אחוז ההתקפים ירדו קרוב לאפס וגם כאשר ההתקפים מתרחשים, הם כל כך מינוריים שכמעט לא צריך להתייחס אליהם. אני יכול להגיד שבעבר התקפי אנגיואדמה השפיעו על שגרת החיים שלי, התאשפזתי המון ולתקופות ארוכות, לא יכולתי להתחייב לפעילויות, עובדה שפגעה גם בחיי הקריירה שלי.
מבחינתנו, הטיפולים האקוטיים והמניעתיים מהווים שינוי דרסטי ומהפך מושלם וזו פריצת דרך של ממש!"
  • טקדה
  • 09.05.2024
  • סושיאל:
המידע מועבר מטעם חברת טקדה ישראל בע"מ

גולש/ת יקר/ה המידע והתכנים באתר נועדו להרחיב את הדעת ולשמש כמידע כללי בלבד. תכנים אלו אינם מהווים חוות דעת, עצה מקצועית או תחליף להיוועצות ישירה עם איש מקצוע מתאים באשר לטיפול הנדרש ואינם המלצה לנטילת תרופה כזו או אחרת.

C-ANPROM/IL//0196, C-ANPROM/IL//0194, C-ANPROM/IL/TAKH/0003, C-ANPROM/IL//0211, C-ANPROM/IL//0198, C-ANPROM/IL//0193, C-ANPROM/IL//0192 C-ANPROM/IL//0195,

שאלון HAE אפליקציית myHAE להורדה